Naša šola sodeluje v projektu Simbioza Giba, kjer krepimo medgeneracijsko aktivno preživljanje prostega časa. Prejšnji teden so se z nami na igrišču, v timskih igrah, zabavali stari starši. Tokrat pa smo jih povabili na pohod. V petek, 20. maja, smo se izpred šole podali na Petrovo Brdo in do Robarjevega griča. Soparen dan nas je prisilil k počitku že na Petrovem Brdu, kjer smo se “pri Rutkotu” okrepčali s kokicami in odžejali s hladnim sokom in vodo. Razgledovali smo se po Baški grapi pod nami. Utrjevali smo znanje o okoliških gorah in hribih ter vaseh in zaselkih do koder nam je segel pogled. Imeli smo se fajn in se veselimo naslednjega pohoda. Hvala starim staršem za družbo, vodnikoma Tini in Janu pa za skrb za varen korak.

Mojca Klavžar, mentorica